Thursday, September 22, 2016

Senarai buku pinjaman berkelompok kali ke-14

Assalamualaikum wbt

Salam 1Malaysia,

Sukacita dimaklumkan Unit Pusat Sumber Dan Dokumentasi telah membuat pinjaman berkelompok daripada Perpustakaan Negara Malaysia untuk kali ke-14. Pinjaman berkelompok ini bertujuan untuk menyediakan kemudahan membaca dan seterusnya memupuk minat kepada ilmu melalui membaca di kalangan orang ramai khususnya warga JBPM.

Berikut adalah disertakan senarai buku-buku yang telah dipinjam daripada Perpustakaan Negara Malaysia untuk tempoh tiga bulan.

Diharapkan dengan adanya aktiviti pinjaman berkelompok ini lebih ramai kakitangan JBPM akan membuat pinjaman di perpustakaan.

Sekian, terima kasih.

Jamilah Binti Sailillah
(Ketua Unit Pusat Sumber Dan Dokumentasi)


SENARAI BUKU PINJAMAN BERKELOMPOK KALI KE-14

BIL TAJUK BUKU BARKOD
1 INGIN KUBALAS CINTAMU YA RASULULLAH 1001173392
2 AZAN UNTUK MENCERDASKAN MINDA ANAK SEJAK LAHIR 1001326469
3 ZIKIR, DOA DAN SELAWAT POPULAR 1001118947
4 MENCARI BAHAGIA SESUDAH MATI 1000319663
5 MALAIKAT MAUT DENGAN PARA NABI 1001231226
6 MENGAPA REZEKI SELALU SEMPIT 1001306421
7 DOA AJARAN ILAHI – HIMPUNAN DOA-DOA YANG DIPETIK DARIPADA QURATUL KARIM 1001140148
8 BERSYUKUR SAAT DIUJI 1000804679
9 PETUNJUK BAGI ORANG YANG KEBINGUNGAN DAN TERHADAP HUJAH YAHUDI & KRISTIAN 1000263564
10 NIKAH MUT'AH – NIKAH YANG BOLEH SATU HARI, TANPA WALI, TANPA SAKSI 1001307047
11 100 KEISTIMEWAAN MALAM & HARI JUMAAT 1001261094
12 DAHSYATNYA TAUBAT – 42 KISAH ORANG YANG BERTAUBAT 1000533623
13 BEDUK DIKETUK – KISAH-KISAH YANG DIBERI NAFAS ISLAM 1000779239
14 SEDEKAH LUAR BIASA – KEAJAIBAN AMALAN PENARIK REZEKI 1001332062
15 PESANAN UNTUK ORANG BERDOSA 1001153261
16 RAHSIA SOLAT TAHAJJUD – UNTUK MELAHIRKAN KELUARGA SAKINAH 1001262017
17 DIDIKLAH DARI HATI 1001331672
18 WASIAT RASULULLAH KEPADA PARA PENIAGA 1000524812
19 MEDITASI MEMBINA KETENANGAN 1001305252
20 MENJAUHI TABIAT MEROKOK 1001305422
21 KHASIAT MAKANAN SEIMBANG 1001305404
22 TEKNIK MENGURUS TEKANAN 1001305452
23 PANDUAN KETIKA BERLAKU KECEMASAN 1001305442
24 OBESITI YANG MEMBAWA MUDARAT 1001305412
25 MENGEKALKAN JANTUNG SIHAT 1001305432
26 BERSENAM DEMI KECERGASAN 1001305242
27 KRAF MENARIK – SELUAR JEAN LAMA 1000779181
28 ASAL USUL MELAKA 1001148807
29 ANAK ITIK TUNGGAL 1000542865
30 AKIBAT SOMBONG 1000795867
31 SENANGNYA MATEMATIK – BELAJAR TAMBAH DAN TOLAK 1001243051
32 SENANGNYA MATEMATIK – BELAJAR MENGENAL BENTUK AKHIR 1001243058
33 BACALAH SAYANG 1000577401
34 KUCING YANG TIDAK MENGENANG JASA 1001065387
35 KUPILIH KEJUJURAN 1000569275
36 KEMAAFAN FAZLI 1000539665
37 KISAH MUNIRAH 1000539677
38 KISAH MANGKUK CANTIK, MADU DAN SEHELAI RAMBUT 1000575833
39 MAIN CARI CUCU 1001140291
40 MATA APAKAH ITU? 1001134657
41 ANEKA BENDA MENAKJUBKAN 1000772222
42 RAJA SUKA BERBICARA 1000546416
43 AMIRUL DENGAN HELIKOPTER KAYU 1000587179
44 ANEHNYA HIDUPAN AKUATIK 1000772204
45 AGUNGNYA CIPTAAN TUHAN 1000772227
46 DIA ATAU DIA? 1001177290
47 FANTASI PIPI 2 – JOHANNA, CUTI SEKOLAH DAN KELIP-KELIP 1001276471
48 BERATUR 1000397672
49 LOST IN THE JUNGLE 1001238154
50 TRAPPED IN A WELL 1001337641
51 IKMAL BUDAK DEGIL 1001238741
52 AIZZAT MENYEDARI KESALAHANNYA 1001238797
53 CILI MERAH DAN HIJAU BERDAMAI 1001097823
54 DURIAN DAN NANAS YANG NAKAL 1001097834
55 KIMMY YANG BONGKAK 1001259564
56 KAWAN BARU BEAVER 1001259536
57 DERIS BERKHAYAL 1001259417
58 BERUANG BEANY SI PEMBULI 1001259543
59 PUTERI DAIYU DAN KISAH 24 PUTERI-PUTERI CHINA 1001276527
60 ANAK RAKUN YANG PENGOTOR 1001259551
61 SI ANAK TUPAI YANG MENGENANG BUDI 1001259480
62 WARDA YANG PERIANG 1001259486
63 MELENTUR BULUH BIARLAH DARI REBUNGNYA 1001140413
64 MELAKA MENDAPAT NAMA 1001047552
65 TEMPUA BERSARANG RENDAH 1001047467
66 NYAMUK JELMAAN DARI PAYA 1001047575
67 GULLIVER DI NEGERI LILIPUT 1000642552
68 ANJING PEMBURU DENGAN SAHABATNYA 1001189511
69 BERTEMU SEMULA 1001352026
70 NASIHAT BURUNG NURI 1001174828
71 A GUEST FROM THE CITY 1001337593
72 PLEASE AND THANK YOU 1000838978
73 KOLEKSI 33 KISAH SEJARAH MELAYU 1000796077
74 WHERE IN THE WORLDS? 1000/841490
75 WINNIE THE POOH 1000828735
76 SUPER SLEUTHS 1000828813
77 BUNNIES 1000828766
78 THE WISE CROW AND OTHER STORIES 1000734693
79 KAEDAH BACAAN PERTAMA – DENGAN SUKU KATA – TAHAP 1D 1000820381
80 KAEDAH BACAAN PERTAMA – DENGAN SUKU KATA – TAHAP 2D 1000820245
81 KAEDAH BACAAN PERTAMA – DENGAN SUKU KATA – TAHAP 3D 1000820699
82 MUSANG YANG LICIK DENGAN AYAM BETINA KATIK 1001258863
83 HARIMAU BETINA DENGAN ANAK KAMBING 1001258919
84 ALADDIN DENGAN PELITA AJAIB 1001258835
85 SANG ARNAB YANG TAMAK 1001237071
86 TIKUS YANG DEGIL 1001237091
87 NUT LEBAH YANG GARANG 1001139017
88 SOMPTOTONKU 1001134920
89 BERATUR JANGAN BERLARI 1001134730
90 RAJIN ATIKAH RAJIN 1001134667
91 BIRU COKLAT JINGGA 1001134598
92 SI KAYA DAN SI TUKANG 1001134932
93 API! TOLONG! API! 1001134643
94 BERDISIPLIN 1001305842
95 HORMATI GURU 1001305820
96 PATUH PADA PERATURAN 1001305811
97 JAGA KEBERSIHAN 1001305830
98 KEJUJURAN 1001333192
99 TIDAK AMANAH 1001333211
100 TOLONG-MENOLONG 1001333221
101 KEMAAFAN 1001333141
102 BAHANA DEGIL 1001333152
103 KERANA SEBIJI EPAL 1001333201
104 BUMI 1001333002
105 TUMBUH-TUMBUHAN 1001333042
106 BUMI 1001332991
107 TUBUH MANUSIA 1001333021
108 PEREMPUAN YANG SUCI 1001305760
109 KAPAL MENJADI PENYELAMAT 1001305720
110 BINASA RAJA YANG ANGKUH 1001305700
111 PERISTIWA PEMBALASAN DI LANGIT 1001305770
112 DISEMBELIH AYAH SENDIRI 1001305730
113 SAYANG SEKOLAH 1001305850
114 PATUNG-PATUNG DAN KAPAK 1001305750
115 PADA TIGA SUKU HARI 1001283706
116 KOMIK SAINS 1001243271
117 ULTRA QALIF – BUDAK BIASA DENGAN KUASA LUAR BIASA 1000801418
118 ABANG MUNIR – PROJEK MEMIKAT MUNIRAH 1001251626
119 CUTI SEKOLAH – BAH 2 1001239198
120 KAWAN BAIK 1001239301
121 CUTI SEKOLAH – BAH 1 1001239190
122 BAYU SEMALAM PERIT MENCENGKAM 1000529097
123 RAMADAN OH RAMADAN – MUSLIM SHOW 1001243293
124 SUPER SAFEE – TERUS BERLARI 1000639223
125 BAJU RAYA DARI SYURGA 1000649976
126 REDA PINTU HATI 1001243285
127 PUTERA PLANET HIJAU 1001179277
128 TAKAZA – KAU TAK BERJUMPA KERANA KAU TAK MENCARI 1000801423
129 HARI KELAS! 1000582216
130 IKHTIAR HIDUP RIMBA RAYA 1001258043
131 LA FLORA – RALI KHAZANAH DUNIA 1001253911
132 SAMUDERA OSYRIA 1001116639
133 DUNIA DID – DALAM EPISOD KITAR SEMULA 1000775806
134 ANIS KOMPUTER MINI ANIS 1001325849
135 HEBRID SIAPA AKU? 1001231171
136 ALI DAN TUAH – SARANG EMPAT PENJAHAT 1000777202
137 KEMBARA KHAZANAH CINTA 1001258213
138 IKHTIAR HIDUP RIMBA RAYA – DISERANG RAJA REPTILIA 1001258117
139 LILI LULU LALA 1000610953
140 LAWAK KAMPUS – JILID 9 1001162864
141 MISI 10A PLUS 1000850920
142 AKU, KAU DAN SEKOLAH 1000775780
143 TUSUKAN MAUT BERDARAH 1001162841
144 AKADEMI DAPUR HEBAT 1000826753
145 LIUKAN BERBISA TEDUNG VS OROK-OROK 1001258099
146 KEMBARA KHAZANAH JEPUN 1001258317
147 NASIHAT NABI KITA 1001325690
148 KOMIK – M 1001243330
149 AKU, KAU DAN BOLA – PIALA DUNIA 1001243336
150 SELAMAT PAGI CIKGU 1001258309
151 RUMAH PATUNG HANTU 1001112278
152 KOMPLEKS MEMBELI-BELAH 1001111346
153 PENCURI IDENTITI 1001116628
154 GENG NINJA TOTOI – KEMBARA ALAM MAGIS 1001237975
155 MISI TERAKHIR 1001315045
156 SERANGAN TENTERA MERAH 1000559640
157 WARQAH KHALIFAH 1001325709
158 KELUARGA ALYAA BATRISYIA 1001315284
159 AMARAH MUMIA 1001267434
160 IKHTIAR HIDUP MAKAM MAHARAJA PERTAMA QIN 1001258237
161 IKHTIAR HIDUP RIMBA RAYA 1001258148
162 MISI MENYELAMAT KAPPA 1001162786
163 ANCAMAN BOA PURBA 1001162727
164 IKHTIAR HIDUP RIMBA RAYA – 6 1001258021
165 SATRIA JUNIOR 1001325670
166 CUTI SEKOLAH – BAH 1 1001239189
167 HARI INI TIDAK AKAN DILUPAKAN 1001239207
168 HIKAYAT JINGGO SI PEMBURU 1000592107
169 AVIASI FANTASI – BUKAN SEMUA ORANG MAMPU TERBANG 1000838828
170 ANGEL BOY 1000568498
171 ADIWIRA – KEHEBATAN MUSUH BARU 1001243346
172 DONGENG HAIWAN 1001325830
173 PASUKAN X-VENTURE – TUSUKAN MAUT BERDARAH 1001162840
174 AMBUSH PYTHON VS CROCODILE 1001320260
175 IKHTIAR HIDUP DUNIA VIRUS 1001320868
176 DUNIA KARTUN 1001231194
177 GENERASI RAJAWALI JR 1001198697
178 UKUR BAJU DI BADAN SENDIRI 1000798914
179 IKHTIAR RIMBA RAYA – AMUKAN KALA JENGKING GERGASI 1001258125
180 DUNIA DIDI – PASUKAN KITAR SEMULA 1000775809
181 KEBANGKITAN MUMIA 1001307549
182 LA FLORA – RALI KHAZANAH DUNIA – JILID 1 1001253912
183 ARENA KESATRIA TOMBAK 1001257979
184 BERKILAU DAN BERCAHAYA – TOPIK KESIHATAN 1001320084
185 SATELIT PUAKA 1001283614
186 DUNIA LUQMAN 1001325679
187 KEMBARA KHAZANAH INDIA 1001257964
188 MISTERI ANGKASA BOOM! 1001242964
189 GADIS YANG TIADA DI SITU 1001112268
190 LAUT DALAM 1001258197
191 KELAB SAINS TERHEBAT DI DUNIA 1001258189
192 SAHABAT KEGEMARAN RAMAI 1001244988
193 EVOLUSI 1001179835
194 BUDAK KOMBO 1001318473
195 AKU, KAU DAN BOLA – SEPAKAN PERCUMA 1001164261
196 KEKASIH UPAJAN 1001281507
197 HATI PEREMPUAN 1001218538
198 SAAT KAU LAFAZKAN 1001260264
199 HIKAYAT CINTA SI PEMATAH HATI 1001275948
200 CINTA TAK SEMPURNA 1001291599
201 TERIMA AKUS EADANYA 1001306841
202 CINTA JANGAN SAKITI AKU 1001306651
203 AISHITERU 1001278439
204 DIA BUKAN ARISSA 1001278895
205 DARIPADA SEKEPING SURAT SAMANMU 1001193855
206 DEKAT PADAMU 1001163194
207 HANYA DIA CINTA 1001342744
208 DIAM-DIAM RINDU 1000605230
209 NILAI CINTAMU 1001155014
210 KASUT HITAM TOPI PINK 1001306700
211 HATIKU TERTINGGAL DI MANCHESTER 1001342629
212 CINTA KITA MCAM DALAM DRAMA TV, CUMA... 1001307006
213 SUARA CINTA KITA 1000779957
214 JANGAN KAU TANGISI 1001075995
215 JODOH DEPAN MATA 1001317096
216 JIKA KAU TIADA 1000582983
217 TUHAN LEBIH SAINTIFIK 1001293026
218 CINTA TAK BERDUSTA 1000605166
219 KERANA SEBUAH JANJI 1000795802
220 SUKA SAYA YA? SUKA SAYA TIDAK? 1000531659
221 KERDIPAN BINTANG CINTA 1001173628
222 BIAR JARIMU KUGENGGAM 1001225621
223 MAMA MIA SHAZA 1000639857
224 JET JONAH 1000531762
225 TELUKI ITU UNTUK AKU 1001070162
226 SEINDAHMU 1001257694
227 PROJEK FESEYN AIN MAISARAH 1000555022
228 CINTA SANG PARI-PARI 1001011043
229 TERTULIS DI HATI 1001317146
230 DALAM HATI ADA DIA? 1001218414
231 NURUL LAILA SURIA 1000542257
232 ISTERI DENGAN SYARAT 1001288291
233 YES BOSS! 1000661846
234 MANISNYA ALUNAN RINDU 1000580213
235 DI HATIKU KAU DI SITU 1000849675
236 CINTA COPY PASTE 1001315737
237 LOVE RIDDLES 1001323955
238 MR PAI EPAL 1001288455
239 CUMA DIA KEKASIHKU 1001342637
240 KERANAMU AKU RELA 1000856228
241 MY LOVELY TENGKU 1001323661
242 DIA KEKASIH HATI 1001342727
243 HARI-HARI AKU RINDU 1001242296
244 SETELAH HATI DIMILIKI 1000856275
245 HARRY PORTER – BANDUAN AZKALAN 1000654353
246 SERU SAJA BINTANG ITU 1000849808
247 LEBIH KURANG 1000799553
248 TANYA SAMA HATI 1000799539
249 ENCIK GULA UNDER AGE? 1001323905
250 KAU KEKASIH GELAPKU 1001177889
251 SUAMI TAK KUHADAP 1000853839
252 MARGASATWA 1001186107
253 SETULUS KASIH INDAH 1001306760
254 LAGU CINTA BUATMU 1001145247
255 TAKKAN MELUPAKANMU 1000817794
256 TITIAN CINTA 1001177876
257 PERGI 1001323916
258 SEPET JODOHKU 1001219859
259 MEREMANG 1001323865
260 BE MY WIFE 1001234866
261 MR. SECRET ADMIRER 1001289219
262 LAVENDER DARI ROCHESTER 1001277265
263 DI MANA TERANGNYA BULAN 1001293768
264 PERMAINAN MAUT 1001307326
265 MAGIS 1000847352
266 MAHAR SETULUS HATI 1000797734
267 PENCURI CINTA 1001164709
268 AKHIRNYA AKU KAHWIN! 1000785363
269 MRS. NOVELIST 1001293195
270 JIKA BUKAN KERANA BINTANG 1000774596
271 GADISKU RABBITA 1001177731
272 ROS BIRU UNTUK DIA 1001277245
273 D'BLUR 1000605185
274 CINTA HATI CIKGU RABBIT 1001291700
275 KUUINGIN CINTAMU 1000849563
276 GELORA ASMARA 1001155407
277 SAH, AKU CINTA KAMU! 1001242456
278 CINTA 100% 1001216453
279 BERIKAN AKU BAHAGIS 1001177960
280 ANTHEM 1001277302
281 TAKDIR FITRAH TERINDAH 1000559290
282 AKU DIIKAT CINTA 13 JAM 1001288340
283 CINTA CAPE TOWN 100278416
284 DIA TUNANG AKU! 1000849609
285 MELODI KASIH 1001155191
286 MELBOURNE, AKU INGIN PULANG 1001219878
287 AKU UNTUKMU 1000847229
288 JERAT HATI 1001288495
289 DEMI WAKTU DEMI NINA 1001317137
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...